Previous Next

مراحل رجیستری تلفن همراه + هزینه ها

همه چیز درباره رجیستر گوشی در ترکیه  وضعیت رجیستر گوشی خود را در سایت زیر با وارد نمودن شماره IMEI می توانید استعلام نمائید.

 

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

در صورتی که تلفن خود را از خارج از ترکیه خریداری نموده و سیم کارت اپراتور ترک در آن قرار دهید معمولا پس مدتی میان یک تا 2 ماه تلفن شما مسدود می گردد. 

که معمولا قبل از مسدود سازی به شما از طریق اس ام اس پس از چند روز از وارد شدن به ترکیه اطلاع رسانی میشود و تاریخ دقیق مسدود شدن را به شما اعلام میکند.

برای رجیستر کردن تلفن همراه خود در ترکیه می توانید مراحل زیر را طی نمائید:

ابتدا دقت نمائید که در موارد زیر نمی توانید گوشی خود را رجیستر نمائید.

1-1- از آخرین ورود شما به ترکیه نباید بیش از 2 ماه گذشته باشد.

1-2- اگر اقامت ترکیه ندارید تنها می توانید گوشی خود را با یک شماره رجیستر نمائید و آن نیز می بایست به نام شما باشد و با سیم کارت های دیگر کار نخواهد کرد.

1-3 هر دو سال با پاسپورت خود تنها می توانید یک گوشی رجیستر نمائید.

پس از چک کردن مراحل فوق و عدم وجود مشکل می توانید به مراحل زیر ادامه دهید.

 روش اول: ( بدون اقامت توریستی)

 رجوع به دایره مالیاتی محل سکونت Vergi Dairesi : با رجوع به اداره مالیاتی پس از پرداخت هزینه 500 لیر ترک به صندوق و ارائه پاسپورت خود به همراه شماره Imei گوشی خود که با کد *#06# قابل دستیابی است به شما یک فیش پرداختی داده می شود.

با در دست داشتن پاسپورت و کپی آن از صفحه اول و آخرین ورود به همراه فیش پرداختی اداره مالیاتی و شماره تلفن خود با رجوع به یکی از نمایندگی های اپراتور تلفن همراه خود در سطح شهر با پرداخت هزینه ای بین 50 تا 100 لیر ترک می توانید مراحل ثبت گوشی خود را به اتمام برسانید.

روش دوم: (با اقامت توریستی)

داشتن (ای دولت شیفرسی) که میتوانید با در دست داشتن پاسپورت به نزدیکترین اداره پستPTT مراجعه کنید و رمز سیستم Edevlet را دریافت کنید . 

سپس وارد سایت edevlet به ادرس: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir بشید و با رمز دریافتی از پست لاگین کرده و مراحل رجیستر تلفن را از لینک زیر

https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet?asama=1 ادامه بدید.

درنهایت برای واریز هزینه مبلغ مالیاتی رجیستری از طریق این لینک زیر 

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_CEP_TEL_HARC_GIRIS اقدام کنید. 

 به تائید رسیدن این مرحله معمولا حدود  بین 1 الی 2 روز کاری به طول می انجامد. 

معمولا اگر پیش از قطع شدن تلفن این مراحل را طی نمائید شاهد بسته شدن تلفن همراه خود نخواهید بود.

 اگر اقامت کشور ترکیه را دارید با ثبت گوشی خود می توانید آن را با تمامی سیم کارت ها استفاده نمائید. کپی آن را به اپراتور تلفن همراه ارائه دهید.