Previous Next

راه اندازی مغازه در ترکیه

راه اندازی کسب و کار در ترکیه دقیقا مثل شمشیر دو لبه است یک سر سود فراوان و 

 

راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت در ترکیه، یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه است که می‌تواند برای افرادی بسیار پرسود و برای افرادی دیگر منجر به ورشکستگی شود.

درواقع اینکه شما می‌توانید از این مسئله درامد خوبی داشته باشید کاملاً بسته به تجربه شما و افرادی که با شما در این مسیر همراه هستند دارد. افتتاح مغازه در ترکیه نیز یکی از روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است و شما می‌توانید به‌سادگی اقدام به افتتاح یک مغازه در این کشور کنید. اگر مایلید تا در این رابطه بیشتر بدانید تا انتخاب مطلب با ما همراه باشید.

 6565656565656565


 

چطور برای افتتاح مغازه در ترکیه باید اقدام کرد؟
مطمئناً راه‌اندازی هرگونه کسب‌وکار و تجارت حتی افتتاح یک مغازه که ساده‌ترین و آشناترین شکل کسب‌وکار است، نیازمند طی کردن یک سلسله مراحل قانونی دارد. مخصوصاً اگر شما بخواهید کسب‌وکار خودتان را در کشوری دیگر افتتاح کنید. می‌توان گفت که افتتاح مغازه در ترکیه به هیچ عنوان کار سختی نیست و مراحل قانونی زیادی ندارد.

بیشتر بخوانید: اجازه کار در ترکیه به چه صورت است و چطور برای آن اقدام کنیم؟

 232323232332323 01


 

شما به سه روش می‌توانید در کشور ترکیه مغازه بازکنید:

شما می‌توانید مغازه از پیش افتتاح‌شده فردی را بخرید و تجارت او را ادامه بدهید: در این روش شما دردسرهای بسیار کمی پیش رو خواهید داشت و سختی کمتری را متحمل خواهید شد. صرفاً دقت کنید که فروش قبلی آن مغازه به چه صورت بوده است و آیا خرید این بیزینس برای شما پرسود خواهد بود یا خیر.
شما می‌توانید امتیاز یک مغازه معتبر در ترکیه را خریداری کنید و به نمایندگی آن‌ها تبدیل بشوید: این روش می‌تواند یکی از امن‌ترین روش‌های موجود باشد. شما می‌توانید با نمایندگی بودن خود، اعتباری یک‌شبه به دست آورده و در ادامه، تمام تلاش خود را بر از دست ندادن آن اعتبار بگذارید. به عبارتی شما فقط باید یک نمایندگی خوب باشید. البته که درصدی از فروش شما متعلق به شرکت اصلی خواهد بود ولی در اغلب موارد این هزینه به دردسر و خطرش می‌ارزد.
شما می‌توانید یک کسب‌وکار و بیزینس را از ابتدا آغاز کنید: این روش می‌تواند سخت‌ترین باشد. شما باید در قدم نخست هدف سرمایه‌گذاری‌تان را مشخص کنید و مغازه خود را با مناسب‌ترین اجناس و امکانات تجهیز کنید. سپس با استخدام نیروی کار بلد، مشتری مداری خود را تضمین کرده و در قدم بعدی به‌درستی تبلیغات کنید. این روش نیازمند صبر و تجربه بسیار است و نمی‌توان از آن انتظار سود یک‌شبه داشت.


در زیر می‌توانید با مراحل افتتاح مغازه در ترکیه آشنا شوید:
در قدم نخست شما باید یک محل را برای افتتاح مغازه انتخاب کنید. حتماً حواستان باشد که چه مغازه‌ای را برای چه منظوری در کجا افتتاح می‌کنید و از موقعیت آن ناحیه اطلاعات لازم را کسب کنید و بازار را ارزیابی کنید تا متحمل ضرر نشوید.
سپس شما باید برای دریافت مجوز کار به‌عنوان یک کارفرما اقدام کنید و از وزارت کار اجازه کار بگیرید.
شما باید بر اساس محلی که در آن زندگی می‌کنید یک شماره مالیاتی در ترکیه بگیرید. توجه کنید که دریافت شماره مالیاتی مسئله‌ای واجب است و نه فقط برای این مورد که در بسیاری از موارد به کارتان خواهد آمد.
پس از دریافت شماره مالیاتی شما باید به اداره مالیات مراجعه کرده و گواهینامه‌ای برای ثبت شرکت دریافت کنید و بر اساس آن اظهارنامه مالی مربوطه را ثبت کنید.
در ادامه شما باید درخواست خود را به سازمان بازرگانی در شهر محل زندگی ارائه کنید و آن را در سازمان بازرگانی به ثبت برسانید و ثبت شرکت خود را در روزنامه‌های تجاری چاپ کنید.
پس از طی این مراحل شما باید با در دست داشتن مدارک زیر به شهرداری محل زندگی خود بروید. درصورتی‌که محل زندگی شما شهرداری ندارد شما باید به فرمانداری مراجعه کنید.