Previous Next

معرفی ویدیویی منطقه آوجیلار

یکی از رویایی ترین مناطق استانبول ساحل آوجیلار هستش 

 

یعنی به قول معروف هم فال دارید و هم تماشا  وقتی در منطقه آوجیلار زندگی کنین حال یک زندگی چند منظوره رو می برید و به قول خودمون هم فاله و هم تماشا ، در آوجیلار خبری از ساختمون های بلند مرتبه و برج های آنچنانی نیست ولی محل ویلاهای لوکس و زیباست ، این به این معنی نیست که در آوجیلار مجتمع های مسکونی وجود نداره وجود داره ولی خبری از بلند مرتبه سازی نیست.
در منطقه آوجیلار تقریبا می تونید همه چی پیدا کنید ، از شاپینگ ها و برند های با کلاس تا دست فروش و غیره ، تا پارک های بسیار بزرگ و ساحلی بسیار زیبا و دارای کشتی های تفریحی و مسافربری ، آوجیلار مرکز تقریبا بازار بزرگی هستش که اونجا از شیر مرغ پیدا میشه تا جون آدمیزاد از عطاری بگیر تا برندهای مشهور لوازم آرایش و لباس و رستوران های عالی و فست فود های مارک مثل مک دونالد و برگر کینگ تنها نقطه تاریک آوجیلار در گذشته زلزله ای بود که به علت بافت فرسوده این منطقه خرابی زیادی به بار آورد و حالا با کمک شهرداری استانبول و تخصیص وام های بسیار عالی با سود کم حدود 80 درصد از خانه ها کوبیده و از نو ساخته شده این نو سازی هنوز هم در حال انجامه.


ویدیوی معرفی منطقه آوجیلار قسمت اول 


ویدیوی معرفی منطقه آوجیلار قسمت دوم

 

 

 

موقعیت جغرافیایی
منطقه آوجیلار استانبول یکی از مناطق استانبول در قسمت اروپایی می باشد که از شرق با منطقه کوچک چکمجه از شمال با منطقه باشاک شهیر از غرب با مناطق اسنیورت و بیلیکدوزو و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. منطقه ساحلی آوجیلار ۲۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و اتوبان های شماره E80 و E5 از آن عبور می کنند.
با توسعه امکانات صنعتی درآوجیلار کارهایی مانند ماهیگیری، کشاورزی و قفسه بندی جایگزین مراکز تجاری و تفریحی شده است. بسیاری از کارخانه های صنعتی در این منطقه وجود دارند، کارخانه ها وکارگاه های کوچک و بزرگ با مشاغل مختلف از این رو کارگران اکثریت جمعیت این منطقه را تشکیل داده اند.

 

مرکزهای فرهنگی آوجیلار
یکی از بزرگترین دانشگاه ها در منطقه آوجیلار قرار دارد که یکی از مهمترین دانشگاه های شهر استانبول به حساب می آید. دانشگاه İstanbul Üniversitesi یا دانشگاه استانبول در این محل واقع گردیده که دارای دانشکده های فنی، دامپزشکی، تجارت، دانشکده، علوم فنی می باشد.
روزنامه های متعدد و زیادی در منطقه آوجیلار به چاپ می رسند همچنین ۲ ایستگاه رادیویی در این منطقه وجود دارند که به صورت روزانه فعالیت می نمایند .


مراکز بهداشتی درمانی آوجیلار
در منطقه آوجیلار تعداد زیادی بیمارستان وجود دارد که در بخش های خصوصی و دولتی آماده خدمات رسانی می باشند. ۲۰ بیمارستان و درمانگاه دولتی و ۲۵ درمانگاه و بیمارستان خصوصی در این منطقه وجود دارند.


اماکن تاریخی
در منطقه آوجیلار موزه های دیدنی خاصی وجود دارند:

موزه هالوک پرک Halûk Perk Müzesi
به نمایندگی از هالوک پرک، یکی از فارغ التحصیلان دانشکده حقوق دانشگاه استانبول، یک موزه درمنطقه وجود دارد که به دلیل تحصیل در مورد ارزش های تاریخی مشهور است. این موزه در گوموش پاشا واقع شده است. جایی که عناصر بسیاری از تمدن ها تا به امروز در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه خانه آتاترک Atatürk Evi Müzesi
این موزه در سواحل آوجیلار قرار دارد که دارای معماری مشابه خانه ای است که در آن آتاتورک مصطفی کمال پاشا متولد شده است. چنین موزه هایی را می توان به عنوان نمونه نشان داد.


پارک ساحلی آوجیلار
یکی از زیباترین پارک های ساحل استانبول می باشد که پیاده روی در ساحل آرام آن جذاب است . پیک نیک دلپذیر و سرگرمی کننده نیز از دیگر قابلیت های آن میباشد.
ساحل آوجیلار یکی از مناطق محبوب منطقه است. جداول و نیمکت های موجود در پارک ساحلی محیط دلپذیری را برای یک استراحت ساحلی فراهم می کند. به همین دلیل، اکیداً توصیه می کنیم که در این ساحل گشت و گذار کنید.