Previous Next

منطقه ی بیلیکدوزو

یکی از مناطق مشهور بین ایرانیان منطقه بیلیکدوزو است.


در این مطلب قصد داریم به معرفی کامل این منطقه از استانبول بپردازیم . بیلیک دوزو با سواحل زیبای خود توجه شهروندان و توریستها را به خود جلب کرده و مکانهای مخصوص پیاده روی، دوچرخه سواری و ماهیگیری از جمله مناظر چشم نواز این سواحل هستند. با طلوع آفتاب ماهیگیران سوار قایقهای خودشده و تور ماهیگیری را به دریا می اندازند، این صحنه ها برای شهروندان استانبول نوستالژیک و خاطره انگیز است.در دوران امپراطوری عثمانی، دشت سرسبز و خوش آب و هوای این منطقه، محلی دلخواه برای شاه و اطرافیانش و بخصوص طبقه اشراف به عنوان محل ییلاق تابستان به شمار میرفته و به همین علت، این محل به بیلیکدوزو یا دشت بیگ ها معروف است.
حقیقتا” بیلیکدوزو محل مناسبی برای فرار از گرما و هوای شرجی تابستان در استانبول است. این منطقه با وجود نزدیکی به دریا، اما به دلیل وزش باد ونسیم خنک، هوای بسیار مناسبی برای تابستان دارد و شما میتونید از خنکی هوای این منطقه لذت ببرید، ولی به همین دلیل هم زمستان سرد و پر سوزی را نسبت به محله های دیگر دارد.
از خصوصیات آب و هوای منطقه بیلیکدوزو یکی این است که معمولا” اولین علائم پاییز و زمستان در این منطقه به چشم میاید، اولین باران و اولین بارش برف. همچنین به دلیل وزش باد همیشگی و نسیمهای تابستانی، آلودگی هوا در این منطقه صفر است. بیلیکدوزو منطقه ای است، ساکت و آرام و بدور از هیاهوی شهر، مدرن و کمی لوکس با خیابانهای بزرگ و تمیز فضای سبز ایده آل و رستورانها و فروشگاههای بسیار که نرخ اجاره منزل و حتا خریدآن به نسبت امکاناتی که درآن وجود دارد بسیار منطقی و حتا گاه ارزان است. طبق آخرین آمار، جمعیت این محل ۲۰۴٫۸۷۳ نفر است.


مراکز تفریحی و آموزشی بیلیک دوزو استانبول
در سال 2009 زمینی به مساحت ده هزار متر مربع برای متمرکز شدن تمامی مراکز تفریحی، ورزشی ، فرهنگی و … اختصاص داده شد.
مراکز آموزشی این منطقه کاملا مدرن بوده و روزبروز در حال توسعه می‌باشد.
مدارس ورزشی ویژه‌ای برای فصل تابستان، مخصوص دانش آموزان ایجاد شده، علاوه بر آپارتمان‌ها و برج‌های مدرن ، خانه‌های شخصی این منطقه برای کسانی که بدنبال آرامش و نزدیکی به طبیعت هستند بسیار مناسب هست.

هتل‌هایی با کیفیت بالا دارای استخرهای روباز و بسته ، رستوران‌ها و … نسبت به سایر مناطق از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.
شهردار این منطقه، باشعار بیلیکدوزو خانه ی ماست، بیلیکدوزو را به یکی از مناطق پیشرفته ی استانبول تبدیل کرده است.

بزودی علاوه بر بیمارستانها و مراکز درمانی مختلفی که در هردو منطقه وجود دارد، یک بیمارستان دولتی بسیار بزرگ نیز احداث خواهد شد، در سال ۲۰۰۹ زمینی به مساحت ده هزار متر مربع برای متمرکز شدن تمامی مراکز تفریحی ; ورزشی ،فرهنگی و … اختصاص داده شده است

برای مهاجرانی که صاحب فرزند هستند، مراکز آموزشی این منطقه کاملا مدرن بوده و روزبروز در حال توسعه میباشند. مدارس ترک دولتی، غیر انتفاعی و اینترنشنال برای کودکان و نوجوانان ایرانی از دیگر امکانات موجود در این دو منطقه است.

با افزایش کافه ها، رستوران ها و مراکز تفریحی در طول ساحل، طبیعت و انسان، رنگهای مختلفی را باهم تلفیق کرده و برای پذیرایی از شما آماده خواهند بود.

اگر به دنبال منطقه ای امن و خوش آب و هوا و نزدیک به دریا هستید که لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید منطقه بیلیکدوزو در استانبول میتواند یکی از گزینه های پیشنهادی مناسب شما باشد.

پیاده روی در بیلیکدوزو و مناطق خوب اسنیورت خالی از لطف نیست. جدا از پیست پیاده روی و دوچرخه سواری بخصوص در بیلیکدوزو، هنگام راه رفتن در خیابانهای سرسبز آن، بوی طبخ غذاهای لذیذ ترکی مثل دونر کباب و ایزگارا کانات ، مشام شما را قلقلک خواهد داد و رستوران داران خوشرو و مهمان نواز ترک، شما را به صرف غذا دعوت خواهند کرد. در رتبه بندی سازمان جهانی غذا، ترکیه یکی از غنی ترین سفره های جهان را دارا میباشد بنابراین غذاخوردن یکی از تفریحات مردمان ترکیه به حساب می آید.

فست فود فروشیهای معروف زنجیره ای دنیا نیز مانند مکدونالد، KFC، برگر کینک و پیتزا هات، چندین شعبه در اسنیورت و بیلیکدوزو دارند. بزرگترین فضای نمایشگاهی استانبول که به نام TÜYAP معروف است در همجواری بیلیکدوزو و اسنیورت قرار دارد و به همین دلیل هتلهای ۵ ستاره و لوکس با کیفیت بالا و دارای استخرهای روباز و بسته، رستورانها، کافه ها … آماده سرویس دهی به تجار و بازرگانان از سراسر دنیا هستند.

marmarapark 01 97

 

حتی اگر به دنبال مراکز خرید لوکس در استانبول می گردید می توانید به مارمارا پارک و آکباتی و پرلاویستا مراجعه کنید

مرکز خرید مارمارا پارک در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد و کنار اتوبان E5 در اِسَنیورت واقع شده است، این مرکز خرید اولین مرکز خرید با تِم کهکشانی است و بیش از ۲۰۰ فروشگاه با برندهای معتبر و متنوعاز سراسر دنیا دارد و یک پارکینگ با گنجایش ۴۰۰۰ ماشین. در این مجموعه از فعالیت های متنوع در نظر گرفته شده و سالن های سینمای آن نهایت لذت را ببرید. همچنین میتوانید رستوران های بین المللی نظیر کی اف سی مک دونالد برگر کینگ را در مرکز خرید مارمارا پارک در استانبول پیدا کرده و غذایتان را در یک محیط گرم در فضای باز با منظره ی شهر میل کنید

به علاوه ، مرکز خرید آکباتی در شمال منطقه اسنیورت و نزدیک باهچه شهیر، یک پاساژ لوکس و مدرن است با بیش از ۱۳۰ فروشگاه و سرزمین بازی و سینما. در بیرون این مرکز خرید جایی به نام ” خیابان فرانسویها” قرار دارد. این خیابان سنگفرش، پر از رستوران و کافه های شیک است که همگی در فضای سبز مجتمع مسکونی آک کوزا قرار گرفته اند. یکی از شیک ترین و پر امکانات ترین مجتمعهای مسکونی استانبول به نام “کوزاپارک” هم در این منطقه قرار دارد.

پرلاویستا هم گرچه به بزرگی دو پاساژ بالایی نیست اما دیدار از آن و گردش در این پاساژ خالی از لطف نخواهد بود.


شرایط زندگی ساکنین منطقه بیلیکدوزو
ساکنین منطقه بیلیکدوزو برای دسترسی به مناطق مختلف شهر میتوانند از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی مثل متروبوس استفاده کنند و در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر برسند. خط ویژه ء متروبوس مسئله ی ترافیک را ندارد و مسافرینی که از متروبوس برای گردش در شهر استفاده میکنند ضمن برخورداری از هوای مطبوع داخل اتوبوس و دیدن مناظر زیبای شهر استانبول میتوانند در کمترین زمان ممکن حتی سریعتر از تاکسی های تندرو به مرکز شهر دسترسی داشته باشند.

در منطقه ی بیلیکدوزو و اسنیورت میتوان دسترسی بیست و چهار ساعته به وسایل حمل و نقل عمومی مثل متروبوس اتوبوس دلموش یا همان مینی بوس و تاکسی داشت.

از لحاظ بافت فرهنگی خصوصا” در منطقه بیلیکدوزو، ساکنین از خانواده های اصیل ترک هستند و فرهنگ شهرنشینی بالایی دارند. در بعضی از مناطق اسنیورت این بافت کمی سنتی تر است و شهروندان غیر ترک کمتر در این محلات زندگی میکنند. ساکنین بیلیکدوزو و اسنیورت، به دلیل دسترسی به همه امکانات زندگی شهری و همینطور امکانات تفریحی و آموزشی با کیفیت، نیاز به تردد به مرکز شهر را کمتر حس میکنند. سوپر مارکتهای زنجیره ای مثل میگروس و کارفور و همینطور بهترین فروشگاههای مواد غذایی مانند فیله مارکت و بازارهای هفتگی متنوع، از جمله امکانات اسنیورت و بیلیکدوزو به شمار میروند. بخصوص که مدتیست فروشگاههایی با محصولاتی از ایران، کمک حال هموطنان برای تهیه و طبخ غذاهای لذیذ ایرانی شده اند.


westistanbul 98


سواحل بیلیک دوزو استانبول
بیلیک دوزو با سواحل زیبای خود توجه شهروندان رو به خودش جلب کرده است.
سواحل مخصوص پیاده روی، ماهیگیری، با طلوع آفتاب ماهیگریان سوار قایق شده و تور ماهیگیری خودشون رو پهن میکنن، دیدن این صحنه برای شهروندان استانبول نوستالژیک است.
با افزایش کافه‌ها ، رستوران‌ها و مراکز تفریحی در طول ساحل، طبیعت سبز و آبی رو باهم تلفیق کرده و میزبان شما خواهند بود.

در بیلیک دوزو عموما خانه‌های با متراژ پایین و تک خوابه خیلی سخت یافت می‌شود.
قیمت متوسط خانه در بیلیک دوزو از 250 هزار لیر شروع می‌شود.


اماکن دیدنی بیلیک دوزو استانبول
ساحل گل پینار بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات.
این ساحل یکی از بهترین مکان‌ها برای پیک نیک، شنا، آفتاب گرفتن، دوچرخه سواری است.
سالن بند بازیبرای کسانی که نوستالژی رو ترجیح میدن، کنار بازار محلی بیلیک دوزو، سالن بند بازی وجود داره.
آخرین بند باز ترکیه ، ازدمیر توران، با نمایش پر هیجانی هر شب ساعت 8:30 در این سالن برنامه داره.


denizmarina 99

اماکن تفریحی بیلیک دوزو استانبول
برای چای، قهوه و صحبت‌های دوستانه دوتا پیشنهاد داریم :
یاشام کافه که در محله‌ی ادنان قهوه جی قرار گرفته، با پذیرایی با کیفیت و قیمت مناسب یکی از پیشنهادهای ما خواهد بود.
دومین مکان ، مجتمع تفریحی یاکوپلو ( یعقوبلو ) هست که با باغچه‌ی سرسبز خود برای شب‌های تابستان انتخاب خنکی خواهد بود.


 

وِست مارینا استانبول
وست مارینا از سال 2014 صاحب جایزه‌ی ماوی بایراک یا پرچم آبی شده.
ماوی بایراک، یک جایزه بین المللیست که به تفرجگاه‌های ساحلی و پلاژهایی داده می‌شود که استانداردهای ویژه‌ای رو رعایت کرده باشند.
وست مارینا یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای تعطیلات است.
اگر می‌خواین که ورزش‌های دریایی رو از یه جایی شروع کنید و یا همراه با خانواده از غذاهای دریایی یک رستوران با کیفیت لذت ببرید، وست مارینا رو به لیست اماکنی که قصد بازدیدش رو دارید اضافه کنید.


سینمای شهرداری بیلیک دوزو
یکی از مواردی که بین مشغله‌های روزمره فراموش می‌کنیم سینما و تماشای یک فیلم خوب است.
حتما که تماشای فیلم با خوراکی‌های رایگانی که از طرف شهرداری در سالن انتظار سینما هدیه میشه، لذت بخش تره.
سینماهای دیگر بیلیک دوزو ، در مجتمع‌های میگروس واقع شده است.


عتیقه فروشی پدربزرگ : dedenin yeri در بیلیک دوزو
به کسانی که علاقه مند عتیقه و اشیاء قدیمی هستند، عتیقه فروشی پدربزرگ رو پیشنهاد میدیم.
شما میتونید کلکسیون اشیاء عتیقه‌ی آقای عبداالله اکمن رو که سال‌ها برای جمع آوریشون وقت گذاشته ببینید و هدیه های ارزشمند معناداری رو دریافت کنید.


مسیرهای پیاده روی بیلیک دوزو
بهترین صبح ، صبحیست که با پیاده روی در هوای آزاد شروع شده باشد.
برای اینکار شما مسیرهای متعددی رو در بیلیک دوزو استانبول خواهید دید.


موزه جانداران دریایی بالیکچی کنان ( کنعان ماهیگیر)
در این موزه هزاران گونه‌ی دریایی از جاندار کوچک 50 گرمی تا 500گرمی یافت می‌شود.
با فروش غذای دریایی روی چرخ دستی در اسکله‌ی کادی کوی شروع و هم اکنون به یکی از بزرگترین رستوران‌های زنجیره‌ای در استانبول تبدیل گشته.
و امروزه در کنار این رستوران‌های زنجیره ای ، موزه دریایی نیز ایجاد شده است.
اولین گام‌های تاسیس موزه‌ی جانداران دریایی در دهه 80 ، در شعبه‌های کادی کوی واینجیرلی توسط آقای کنعان گذاشته شد.
ورودیه ی این موزه ها رایگان میباشد.


بندر آلتاش یاکوپلو ( یعقوبلو ) بیلیک دوزو
چهل و دو درصد از حمل و نقل کانتری ترکیه در این بندر انجام میگیرد.
بزرگترین بندر حمل و نقل کانتری ترکیه بوده و روز بروز به وسعت آن افزوده میشود.
این بندر در دهه‌ی هشتاد ساخته شده است.
و در حال حاضر در ردیف سی و هشتمین بندر بزرگ حمل و نقل جهان قرار گرفته.
در سال 2016 ، دو و نیم میلیون تن بار در این محل جابجا شده است.
این بندر 7 درصد از درآمد ارزی کشور ترکیه را تامین میکند.و بالای 3500 نفر در این بندر مشغول کار هستند.


با توجه به اینکه روزانه بین 5 تا 6 هزار کامیون در این بندر در تردد هستند ، برای رانندگان این کامیون‌ها ، مراکز خدماتی نیز در نظر گرفته شده است.
با در نظر گرفتن مجموع کارکنان ، راننده‌ها و آژانس‌هایی که مستقیم و غیر مستقیم با این بندر در ارتباط هستند می‌توان گفت این بندر برای بالای 16 هزار نفر ایجاد شغل کرده است.


 

 


 

خرید آپارتمان در استانبول 

قیمت آپارتمان در استانبول 

💻 بانک اطلاعات مهاجرتی
Www.bia2istanbul.com
💻 بانک اطلاعات املاک استانبول
Www.bia2istanbul.com/home
📱شماره موبایلمون در واتساپ
905372383663+
989122764297+
مستقیم:
905528545120+
آدرس کانال ما:

https://t.me/biatooistanbul

آدرس گروه ما :

https://t.me/Biatoistanbul