راههای اخذ شهروندی ترکیه

راههای اخذ شهروندی ترکیه  در راستای تغییرات جدید در قانون شهروندی ترکیه ; روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر کرد :

در صورت خرید از پروژه هایی که قرارداد پیش فروش مدت دار در دفترخانه ( نوتر) منعقد گردیده ;  حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار پرداخت شده باشد ; به شرطی که شرح عدم فروش تا سه سال در بنچاق آن ملک ثبت شود ; حق شهروندی شامل حال خریدار خواهد شد.

پیش از این قانون ، اخذ تابعیت از طریق خرید ملک در ترکیه شامل قراردادهای پیش فروش نمی شد ، با تصویب این قانون اخذ تابعیت برای خارجیان که قصد خرید ملک با حداقل سرمایه را داشتند آسان تر شده است .

جزییات قانون جدید شهروندی ترکیه ۲۰۱۸:

درخواست شهروندی به صورت خوانوادگی بررسی میشود. یعنی بصورت صرفا یک شخص نیست و در واقع پرونده ی اون شخص که شامل خود فرد ، همسر و بچه های زیر هجده سال هست ; کامل بصورت یک پرونده بررسی میشود و کمیته یا کمسیونی تشکیل میشود از اداراتی که عرض میکنم;

این کمیسیون شامل :

ادارات چوره و شهیرجیلیک ( شهرسازی )

نفوس مودورلوگو ( اداره ثبت احوال )

ایچ ایشلری باکانلیغی ( اداره ی امور داخلی )

چالیشما و سوسیال باکانلیغی ( اداره ی کار و امور اجتماعی )

عائله و سوسیال باکانلیغی ( به معنی سازمانی که امور مربوط به خانواده رو بررسی میکنه )

  نکته سوالی:

آیا مثلا عددی که روی سند درج می شود و یا قراردادی که هست که این ملکی که خریداری شده مثلا به ارزش ۲۵۰ هزار دلار ; اینها به چه صورت اثبات میشه؟

باید بهتون بگیم که وقتی پرونده ای با این حجم و با این کارشناسی ادارات ; بررسی میشود ، همینطور اداره شهرداری هم بین این کارشناسان هستش ، و خب طبیعتا ضریب خطا خیلی کم است و مطمئنا از طریق کارشناسانی که از طرف این ادارات روی این پرونده ها نظر میدناز جهات مختلف که بحثهای مربوط به، بحث سوءپیشینه و همه ی اینها مورد بررسی قرار میگیره به خاطر همین ، اون عدده ، مطمئنا خود دولت با اطمینان بهتری میتونه در مورد اینکه مثلا اون واحد یا اون ملک تجاری یا حتی اون زمین ، عدد واقعیش چی هستش نظر بده و خب باتوجه به اینکه این کمسیون شامل این افراد هست ، نظر کارشناسانه ی این کمسیون خیلی فراتر از این هست که ارزش  این ملک پایینتر یا بالاتر هست .

حتی بعد از تایید تا خود ریاست جمهوری هم میرسه، و شهروندی اعطا میشه به یک شخص خارجی . در مورد زمانش ; از حدود چهارماه تا یکسال ممکن هست که این پروسه زمان بر باشه ; همینطور در خلال این پروسه اقامت اولیه ای هم برای شخص و خانواده ارائه میشود.

پروسه ش معمولا به این صورت هست ; معمولا با توجه به اینکه علاوه بر مباحث حقوقی ارتباطات هم ممکنه در این بین موثر باشه ، 

پیشنهاد ما این هست که از طریق وکلای مجرب ترک انجام شود. ما در حال بررسی و چانه زنی با این وکلا هستیم ، که اگر دوستانی خواهان این سرویس از املاک استانبول باشند; ما بتونیم بهترین افراد رو معرفی کنیم ; و در واقع نظارت داشته باشیم روی این پروسه .

آیا ملک تجاری یا زمین میشه یا حتما باید مسکونی باشد؟

خیلی از دوستان سوال میکنند که آیا ملک تجاری یا زمین میشه یا حتما باید مسکونی باشد ; ببینید چیزی که در قانون اومده بحث مستغلات هست که همه ی زمین و ملک تجاری و مسکونی رو شامل میشه و خیلی در این مورد استثنائی وجود ندارد ;در مورد موارد دیگر از جمله سرمایه گذاری مستقیم ۵۰۰ هزار دلاری یا خرید اوراق تضمین شده دولتی  به ارزش ۵۰۰هزار دلار هنوز جزییات رو در حال بررسی هستیم ; هنوز بصورت دیتیل در نیومده، ان شاالله هر موقع که به یک جمع بندی رسیدیم ;در مورد اینها هم صحبت خواهیم کرد ولی بعد ازاینکه بحث خرید اون ملک انجام شد ; وکالتی به وکیل ترک داده میشه و نیازی نیست خود شخص خیلی درگیر جزئیات این پرونده باشه و با وکیل خودش در مورد روند پروسه ی شهروندیش میتونه ارتباط بگیره ; باز هم تاکید میکنم، اطلاعاتی که بدست میاریم اطلاعاتی هست که طبق جلساتی که با وکلای مختلف، ادارات و سازمانهای ذیربط بصورت مستقیم هست بدست آمده ;ممکنه این اطلاعات دچار تغییراتی بشه به خاطر اینکه پروسه بصورت عملیاتی هنوز، صفر تا صدش انجام نشده ; برخی از پرونده ها تشکیل شده و در حال تکمیل هست ; ما سعی میکنیم به محض اینکه اطلاعات و اخبار  جدیدتری در مورد هم این پروسه هم پروسه های دیگه دریافت کردیم ; از طریق سایت ، کانال و اینستاگرام که دوستان زحمتشو میکشن ; به سمع و نظر کاربران محترم برسونیم.

ما خوشحال میشیم که نظرات دوستان رو داشته باشیم از طریق تلگرام هم سوالاتی اگر دارند، ما بتونیم در خدمت باشیم.

تغییرات بسیارمهم درقانون حق شهروندی ترکیه!

سرمایه گذاری

پیشتر این میزان سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون دلار بود; همچنین بر اساس اصلاحیه جدید; به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند نیز حق شهروندی اعطا می شود; حداقل بهای خرید املاک و مستغلات در ترکیه در راستای اخذ حق تابعیت کشور از سطح ۱ میلیون دلارآمریکا به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافت.

ایجاد اشتغال

همچنین شرط ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ شهروند ترک جهت دریافت حق شهروندی ترکیه به ۵۰ نفر تغییر کرد; برای دریافت امتیاز شهروندی در ترکیه; میزان حداقل سپرده گذاری سه ساله در بانک های کشور از ۳ میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش یافت;  ترکیه شرایط کسب شهروندی برای خارجی‌ها را آسان‌تر کرد; این قوانین عمدتا به متقاضیانی مربوط می‌شود که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید ملک شهروندی ترکیه را کسب کنند.

چاپ در روزنامه رسمی ترکیه

تغییرات جدید که در  (چهارشنبه ۲۸ شهریور) “روزنامه رسمی” این کشور به چاپ رسیده حاکی از آن است ; که مقدار پول لازم برای سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از شروط اصلی کسب شهروندی; به شدت کاهش یافته است; در این قوانین سپرده‌های بانکی متقاضیان که پیش از این سه میلیون دلار بود به ۵۰۰ هزار دلار تقلیل پیدا کرده. بر اساس تغییرات جدید، میزان سرمایه‌گذاری ثابت هم از دو میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار رسیده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه، شهروندان ایرانی در هشت ماهه اول سال جاری میلادی ۱۶۵۹ خانه در ترکیه خریده‌اند که این رقم نسبت به پارسال حدود ۴ برابر شده است

دو تغییر مهم دیگر هم قوانین جدید دیده می‌شود.

متقاضیان همچنین پیش از این باید خانه‌هایی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار می‌خریدند ; تا بتوانند شهروندی ترکیه را کسب کنند که حالا این رقم به نصف یعنی ۲۵۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است; آخرین تغییر مربوط به تعداد کارمندان کارفرمایان خارجی است; پیش از این کارفرمایان خارجی باید ۱۰۰ شهروند ترکیه را در استخدام می‌داشتند تا بتوانند شهروندی این کشور را به دست آورند و حالا با تغییر قوانین تعداد کارمندان به ۵۰ نفر کاهش پیدا کرده است

تغییر شرایط کسب شهروندی در ترکیه در حالی است ; که در سال‌های اخیر فرار سرمایه از ایران از طریق سرمایه‌گذاری و بخصوص خرید ملک در کشورهای همسایه از جمله گرجستان و ترکیه شدت گرفته است; یکی از دلایل افزایش تعداد ایرانی‌های خریدار خانه در ترکیه، اخذ مجوز اقامت یا شهروندی و حفط ارزش دارایی‌ها با توجه به افزایش شدید قیمت ارز در ایران بوده است.

آمار سرمایه گذاری ایرانیان در ترکیه

بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه; شهروندان ایرانی در هشت ماهه اول سال جاری میلادی ۱۶۵۹ خانه در ترکیه خریده‌اند که این رقم نسبت به پارسال حدود ۴ برابر شده است; پارسال (۲۰۱۷) در هشت ماه اول سال ایرانی‌ها ۴۲۴ خانه در این کشور خریده بودند; بر اساس داده‌های رسمی دولت ترکیه; امسال شهروندان ایرانی، بعد از عراقی‌ها بیشترین تعداد خانه را در مقایسه با سایر اتباع خارجی در این کشور خریده‌اند.ایران یکی از پنج کشوری است که بیشترین مسافر به ترکیه را دارد.

 


 

خرید آپارتمان در استانبول 

قیمت آپارتمان در استانبول 

💻 بانک اطلاعات مهاجرتی
Www.bia2istanbul.com
💻 بانک اطلاعات املاک استانبول
Www.bia2istanbul.com/home
📱شماره موبایلمون در واتساپ
905372383663+
989122764297+
مستقیم:
905528545120+
آدرس کانال ما:

https://t.me/biatooistanbul

آدرس گروه ما :

https://t.me/Biatoistanbul