پرداخت قبض در ترکیه

 آب، برق و گاز در ترکیه

 آب، برق و گاز در ترکیه

 آب، برق و گاز در ترکیه به تام مستاجر :طبق قانون ترکیه، کلیه قبض های آب، برق و گاز خانه باید به نام مستاجر انتقال پیدا کند. برای به نام زدن قبوض به کارت اقامت نیاز دارید. در صورتیکه هنوز اقامت نگرفته اید، قبض ها را به نام کفیل ترک که خانه را نیز از طریق وی اجاره کرده اید، می زنید. سپس پس از اخذ کارت اقامت، می توانید به نام خودتان بزنید.
انتقال قبوض شامل هزینه می باشد که از حدود ۱۴۰ لیر برای قبوض آب و برق و برای گاز حدود ۴۰۰ لیر می باشد.

بعد از اتمام مدت اجاره، به ادارات مربوطه مراجعه کرده و نسبت به ابطال قبوض اقدام می نمایید. در صورت عدم بدهی، مبالغ فوق به شما برگردانده می شود.
اگر منزلی که اجاره می کنید، به صورت مجتمع و برج باشد، به دلیل وجود سیستم مرکزی آب و گاز در این مجتمع ها. نیازی به انتقال قبوض نمی باشد. و تنها قبض برق به نام مستاجر می باشد.

نحوه پرداخت قبوض

 

برای پرداخت قبض  آب، برق و گاز در ترکیه راه های متفاوتی وجود دارد. که چند مورد آن را ذکر می کنیم.

۱- اولین روش، مراجعه به مراکز دریافت و پرداخت قبوض می باشد. که به صورت حضوری مراجعه کرده و قبوض خود را پرداخت می نمایید.

۲- اگر حساب بانکی در بانک زراعت دارید، می توانید از طریق موبایل بانک زراعت. به قسمت پرداخت قبوض رفته و قبض های خود را پرداخت نمایید. برای این کار باید در قسمت مربوط شماره قرارداد روی قبض را وارد نمایید و قبض را پرداخت کنید.

۳- در این روش از طریق اینترنت بانک حساب خود و به صورت اینترنتی می توانید قبوض خود را پرداخت نمایید.

۴- از طریق اپلیکیشن های مختلفی که برای شرکت های سیم کارت های ترک موجود می باشد، نیز می توانید قبض های خود را پرداخت نمایید.

۵- همچنین می توانید به بانک مراجعه کرده و درخواست پرداخت قبوض به صورت اتوماتیک را بدهید. تا هر ماه پرداخت قبوض در تاریخ مشخصی از طریق حساب بانکی انجام شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x