روش های سرمایه گذاری در ترکیه

همه چیز درباره سرمایه گذاری در ترکیه 

قصد داریم در این مطلب روش های سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت. از طریق سرمایه گذاری را  مورد بررسی قرار دهیم . ترکیه همواره محلی مناسب برای سرمایه گذاری بوده و هست.

با افزایش رونق و ثبات اقتصادی این کشور، تمایل افراد به سرمایه گذاری  افزایش یافته است.همچنین اغلب ایرانیان به دنبال سرمایه گذاری در این کشور  هستند تا اروپا و این یعنی افزایش روز به روز سرمایه شما.

ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا با بسیاری از استانداردها و مقررات اتحادیه اروپا مطابقت دارد. و این استانداردهای بالا همراه با اصلاح قانون گذاری و مشوق های سرمایه گذاری، ترکیه را به مکانی جذاب برای تجارت تبدیل می کند.

از طرف دیگر موقعیت استراتژیک و جغرافیایی ترکیه ای به صورتی است که به راحتی می تواند با اروپا، آسیا و خاورمیانه در ارتباط باشد.

در حالی که ترکیه از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند. تعدادی قانون وجود دارد که سرمایه گذاران باید به آنها توجه داشته باشند و همواره بیاد داشته باشید که سرمایه گذاری در کشور خارجی ریسکهای خاص خودش را دارد.

شما به عنوان سرمایه گذار، فرصتهای مختلفی در پیش رو دارید که در ادامه به آنها می پردازیم.

انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری  از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

سرمایه گذاری  از طریق خرید ملک مسکونی یا آپارتمان در ترکیه

سرمایه گذاری  از طریق خرید واحد تجاری یا اداری در ترکیه

سرمایه گذاری  از طریق ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه برای سرمایه گذاری کشوری بسیار ارزان است

ترکیه در حال حاضر ارزان ترین بازار در دنیا است و هزینه خرید ملک در آن نسبت به اروپا پایین تر است. به همین خاطر برای سرمایه گذاران خارجی فرصت بسیار مناسبی است.

 اقتصاد موفق و ثبات اقتصادی ترکیه در طی سال های اخیر، منجر به افزایش اعتماد سرمایه گذاران خارجی شده است. ترکیه در حال حاضر سیزدهمین اقتصاد برتر دنیاست.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در این کشور، پایین بودن مالیات هاست. همانطور که میدانید. هر چقدر مالیات در کشوری پایین تر باشد، سود سرمایه گذاری در آنجا بیشتر است.

سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی

یکی از شرایطی که کشور ترکیه برای دریافت اقامت در اختیار خارجیان قرار داده، سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری در بانک است. در این روش شما کافیست شما مبلغ ۵۰۰۰۰۰ دلار امریکا را به مدت ۳ سال در حساب خود در یکی از بانک های ترکیه داشته باشید.

بانکهای ترکیه ، پس از روسیه، دومین سیستم بانکی بزرگ در اروپا به شمار می آیند.آنها به درستی سرمایه گذاری کرده و از نقدینگی بالایی برخوردارند.

در ترکیه سه نوع بانک وجود دارد: بانکهای سپرده گذاری ، بانکهای توسعه / سرمایه گذاری و بانکهای مشارکتی. که فعالیتهای خود را براساس بانکداری بدون بهره، با رعایت اصول مالی اسلامی پذیرفته شده جهانی، انجام می دهند.

در این روش سرمایه گذاری شما می توانید شهروندی ترکیه را نیز بدست آوردی و برای اعضای خانواده خود نیز اقامت بگیرید.

برای دریافت شهروندی از این طریق، با شما مصاحبه نیز انجام می گیرد، لذا لازم است تا تسلط نسبی به زبان ترکی داشته باشید.

نهایتا چنانچه تصمیم به سرمایه گذاری در یک بانک را گرفتید ، قبل از واریز هرگونه وجه، در مورد سلامت. نرخ بهره و از همه مهمتر، تورم ترکیه تحقیق کنید. سرمایه گذاری در اکثر بانک های ترکیه تضمین می شود.

 سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

در این روش سرمایه گذاری به منظور دریافت اقامت ترکیه باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار امریکا سهام خریداری کنید. این سرمایه گذاری باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.

سرمایه گذران خارجی در مقایسه با سرمایه گذاران داخلی، فرصت های مناسب و مساوی برای سرمایه گذاری در ترکیه را دارند. نکته مهم دیگر این است که با سرمایه گذاری در ترکیه، براحتی می توانید سود حاصل از آن را از کشور خارج نمایید.

با سرمایه گذاری از طریق خرید سهام، شما می توانید برای خود و افراد خانواده خود، اقامت ترکیه را دریافت نمایید. با آسان تر شدن قوانین ترکیه در سال ۲۰۱۹ بین ۲ تا ۶ ماه طول می کشد تا شما و خانواده تان اقامت خود را از این طریق دریافت نمایید.

در این روش سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت،می توانید همزمان اقامت کشور خود و ترکیه را داشته باشید.

 از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

ترکیه به منظور پیوستن به بازار جهانی و باز، به فعالیت هایی جهت تشویق سرمایه گذاران خارجی.خصوصی‌سازی‌ مؤسسات اقتصادی دولتی، آزادسازی واردات، ایجاد مناطق آزاد تجاری و تمرکززدایی .فعالیت‌های دولتی پرداخت در این راستا بخش بانکداری ترکیه نیز در سالهای اخیر دارای تحولاتی بوده و پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

بازار سرمایه در ترکیه

در حال حاضر بازار سرمایه در ترکیه بر اساس قوانین بازار سرمایه طراحی شده است و هدف قوانین بازار سرمایه. تنظیم، کنترل و ایجاد امنیت در عملکرد بازار سرمایه، به منظور حمایت از حقوق و سود سرمایه‌گذاران است.بنابراین سرمایه گذاریدر این کشور در حال حاضر به نفع شما خواهد بود.

شما می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولتی، اقامت ترکیه را دریافت نمایید. در این روش سرمایه گذاری . شما اوراق قرضه دولتی را خریداری می کنید و تا ۳ سال نباید آنها را بفروشید. این نکته نیز قابل ذکر است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

در این روش سرمایه گذاری شما می توانید برای خود و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست اقامت کنید.

بهترین نوع سرمایه گذاری

سوده ترین سرمایه گذاری خرید زمین است.

این بخش از سال ۲۰۱۱ حدود ۳۰۰۰ درصد سود سرمایه گذاری داشته است.

بعد از آن سرمایه گذاری در بخش هایی مثل بورس، طلا، سود بانکی و خرید آپارتمان قرار گرفته اند.

سرمایه گذاری در شهر استانبول به دلیل وسعت و جمعیت فراوان آن، بهترین گزینه است.

سرمایه گذاری در بخش صادرات ترکیه

اما سرمایه گذاری در این کشور  صرفا خرید ملک و زمین نیست. می توانید با سرمایه گذاری در بخش صادرات، اقلام مورد نیاز را به این کشور صادر نمایید.

با ثبت شرکت در ترکیه براحتی می توانید تجارت خود را جهانی کنید.

اقلام صنعتی بیشترین میزان صادرات به ترکیه را دارند.

اقلام صادراتی ایران به ترکیه زیاد است، مانند انواع روغن، محصولات پتروشیمی.گوگرد، انواع پلاستیک، ذغال، آلومینیوم، مس، کود، باتری. شیشه، گرانول، روغن پایه، قیر، سنگ، انواع چسب و رزین و …

فرصت های سرمایه گذاری در بخش املاک :

خرید ملک در ترکیه

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک است.

این بازار طی سال های اخیر بسیار پر رونق بوده و یکی از دلایل اصلی آن قانون دریافت اقامت ترکیه به شرط خرید ملک است.

 در مورد جزئیات این قانون و فرآیند دقیق دریافت اقامت ترکیه .از طریق خرید ملک در مقاله خرید ملک در ترکیه به تفصیل توضیح داده ایم. و به شما پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد خرید ملک در ترکیه و یا خرید ملک در استانبول را دارید حتما این مقاله ها را بخوانید.

جالب است بدانید کشورهای عربی و ایران جزو بالاترین درصد خریداران املاک در ترکیه هستند و ایران رتبه دوم را دارد.

اگر هدف شما از خرید ملک تنها دریافت اقامت ترکیه باشد و قصد نداشته باشید. به طور دائم در آن زندگی کنید. می توانید ملک خود را در مواقعی که نیستید به مسافران خارجی اجاره داده و درآمدی به لیر نیز داشته باشید!

خرید واحد تجاری در ترکیه

 چنانچه قصد زندگی و کار در ترکیه را داشته باشید و سرمایه کافی برای این امر را نیز داشته باشید. خرید واحد های تجاری و اداری نیز گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

شما با ثبت شرکت در ترکیه و استخدام ۵ نفر ترک، می توانید اقامت کاری دریافت نمایید. قوانین مربوط به ثبت شرکت در ترکیه، در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

سرمایه گذاری روی پروژه های در حال ساخت

یکی از فرصتهای عالی سرمایه گذاری برای ایرانیان، که در حال حاضر نمی توانند وام مسکن دریافت کنند. سرمایه گذاری روی پروژه های ملکی در حال ساخت است.

در مقاله ای در خصوص وام به خریداران ملک در ترکیه، به طور کامل به مبحث دریافت وام مسکن و شرایط آن پرداخته ایم. که در صورت علاقه می توانید جزئیات مربوط به آن را در این بخش ببینید.

مشاوره خرید ملک دراستانبول رایگان

اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید می توانید با مشاوران ما درارتباط باشید.

لطفا  مارا در آپارات  ، اینستاگرام ، یوتوب ، فیس بوک ، دنبال نمایید. 

۹۰۵۳۷۲۳۸۳۶۶۳+ – ۹۸۹۱۲۲۷۶۴۲۹۷+

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x