اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج توسط اتباع خارجی مطابق با ماده ۱۶ قانون شهروندی شماره ۵۹۰۱ تنظیم شده است. ازدواج یک خارجی با یک شهروند ترکیه به خودی خود این حق را برای آن فرد خارجی نمی دهد که شهروند ترکیه شود.

 

برای اخذ تابعیت از طریق همسر باید دارای شرایط زیر را داشته باشید:

۱-خارجی که با یک ترک ازدواج می کند باید ازدواج واقعی به مدت سه سال داشته باشند.

۲- پیوستن به همسران در اتحادیه خانواده

۳-اتباع خارجی برخلاف عقد ازدواج عمل نمی کند.

۴-خارجی در شرایطی نیست که امنیت عمومی را تهدید کند.

اتباع خارجی که با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنند در صورت داشتن تمامی شرایط فوق می توانند با مراجعه به فرمانداری شهر محل سکونت خود درخواست تابعیت کنند. اما اگر همسری که شهروند ترکیه است بعد از تاریخ درخواست شهروندی فوت کند، شرط «زندگی در وحدت خانواده همسران» در شرایط فوق الذکر نمی‌شود. خارجی هایی که حق شهروندی ترکیه را دارند می توانند هر زمان که بخواهند برای شهروندی ترکیه اقدام کنند.

آیا تابعیت ترکیه به طلاق ختم می شود؟

اگر فردی که از طریق ازدواج تابعیت ترکیه شده است به هر دلیلی بخواهد همسر ترک خود را طلاق دهد. تابعیت او به همین شکل ادامه خواهد داشت. انحلال نکاح تأثیری بر تابعیت او ندارد.

اگر همسر ترک بمیرد، آیا حق شهروندی از دست خواهد رفت؟

یک خارجی حق دارد شهروند ترکیه شود، مشروط بر اینکه حداقل ۳ سال با یک فرد ترک ازدواج کرده باشد. ابتکار استفاده از این حق به او واگذار شده است. شما می توانید در روزی که این حق را دریافت کردید برای تابعیت ترکیه اقدام کنید یا بعد از ۱۰ سال می توانید از طریق ازدواج برای تابعیت ترکیه اقدام کنید. اگر یک خارجی بدون استفاده از این حق فوت کند، حق تبعه ترکیه برای فرد خارجی ادامه دارد.

آیا همسر خارجی باید در ترکیه اقامت داشته باشد؟

همسر خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه نیازی به اقامت در ترکیه ندارد. ازدواج در مکان مورد نظر در خارج از ترکیه قابل ادامه است و پس از پایان ۳ سال می توان برای تابعیت ترکیه اقدام کرد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x