قوانین عجیب ترکیه

عجیب ترین قوانین ترکیه

عجیب ترین قوانین ترکیه

 عجیب ترین قوانین ترکیه را با هم مرور میکنیم .مسافران با گذرنامه هایی با اعتبار کمتر از ۵ ماه باید پیش از سفر  پاسپورت خود را تعویض کنند. در غیر این صورت در هنگام ورود به فرودگاه استانبول، باید مبلغ ۳۲۵ لیر جریمه بپردازند.

همچنین فقط ۳ ماه اجازه ی ماندن در ترکیه را دارید و برای ماندن بیشتر با اجازه رسمی از مقامات مدت اقامت در ترکیه را تمدید نمایید.

اگر مسافری توسط مقامات قضایی ترکیه به زندان محکوم شود، موظف است دوره ی محکومیت خود را در زندان های محلی بگذراند.

اگر در ترکیه اقدام به فحشا و یا ایجاد آسیب های اجتماعی کنید اخراج خواهید شد.

قوانین عجیب ترکیه

چند مورد از عجیب ترین قوانین نرکیه را در زیر گرد آورده ایم :

 • پولی بودن سرویس های بهداشتی ترکیه:

هزینه توالتهای عمومی یک لیر ترک است . جالب است بدانید که صاحبان سرویس های بهداشتی مکلف به پرداخت مالیات از درآمد خود هستند.

 • رانندگی در صورت حضور مالک خودرو:

در صورت حضور مالک در خودرو ، داشتن گواهینامه ی بین المللی میتوانید رانندگی کنید.

 •  ممنوعیت استعمال دخانیات:
 • در تمامی اماکن عمومی سر بسته و امکان سیگار کشیدن در ورودی های سینماها، تئاترها، مراکز خرید، پارکهای کودکان، رستورانها و قهوه خانه ها و اماکن مشابه وجود دارد.
 •  هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید:

چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید .از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

 • حضور بیش از ۳ ماه:

 حضور بیش از سه ماه در ترکیه مستلزم اجازه رسمی از مقامات و تمدید مدت اقامت در ترکیه می باشد از این رو اقامت بیش از حد مجاز جریمه و حتی اخراج را به همراه خواهد داشت.

 • ممنوعیت مشروب:

مصرف مشروبات الکلی در خیابان ممنوع است

 • ازدواج در ترکیه:

مراحل ازدواج اتباع خارجی اندکی با اتباع ترکیه متفاوت است، اتباع ایرانی می بایستی از کنسولگریهای ایران برگ تجرد گرفته و به تائید وزارت امور خارجه ترکیه در انکارا برسانند. حداکثر زمان برای اتمام مراحل ازدواج در ترکیه ۲ روزاست

 • آوردن فرش:

. برای خروج فرش نو به گواهی خرید و برای خروج فرش کهنه به گواهی هیئت مدیره یک موزه نیازمندید

 • ممنوعیت حمل داروهای ترک اعتیاد:

حمل داروهای ترک اعتیاد به ویژه متادون (Metadon) در ترکیه ممنوعیت دارند پس مسافران نباید این داروهارا با خود به ترکیه بیاورند.

 • مهر ورود و خروج:

لازم است هموطنان عزیز در هنگام ورود به مبادی مرزی کشور ترکیه، دقت نمایند تا گذرنامه آنان ممهور به مهر ورود آن کشور شده باشد، لازم به ذکر است حتی در صورت سهل انگاری پلیس مرزی ترکیه. صاحب گذرنامه از نظرمقامات ذی صلاح کشور ترکیه متهم به عبور غیرمجاز بوده، عواقب این امر متوجه وی خواهد بود.

 • وارد کردن دارو :

حمل دارو های ترک اعتیاد به ویژه متادون در کشور ترکیه برای گردشگران ممنوع می باشد.

 

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x