اداره تاپو و کاداستر

معرفی اداره تاپو و کاداستر

اداره تاپو و کاداستر Tapu ve kadastro در سراسر کشور و در تمام شهرها زیر نظر دولت فعالیت میکنند.اداره ثبت تاپو و کاداسترو در واقع ضامن قانونی بودن و شفافیت معاملات ملکی در ترکیه است. در حقیقت این اداره مسئول صدور سند و اطلاع دهی بابت معتبر بودن سند را دارد و خریدار باید برای دریافت سند به این مرکز مراجعه کند .

در ترکیه، تنها نهاد رسمی دولتی که مراحل ادرای خریداری املاک و مستغلات را کنترل نموده و انجام می دهد، کاداستر و تاپو (Cadastre and Tapu ) است. این سازمان دولتی ، تضمین کننده قانونی بودن و شفافیت یک معامله ملک است.
پس از انعقاد قرارداد و انجام تمام مراحل مالی و اداری و اخذ نظریه کارشناس رسمی مورد نیاز برای شروع فرایند نقل و انتقال سند املاک و مستغلات، دفتر مشاور املاک ، بوسیله یک نماینده به همراه خریدار و فروشنده ، اسناد را به اداره تاپو و کاداستر شهر و منطقه ای که مستغلات درآن قرار دارد، ارسال می دارد.
پس از رسیدن پاسخ مثبت از سازمان های بازرسی مربوط به شهروندان خارجی و پرداخت مالیات و عوارض مربوطه، خریدار، اسناد اصلی، ثبت عنوان مالکیت (تاپو) را دریافت می دارد که، تایید می کند انتقال اموال مورد نظر از فروشنده به مالک جدید انجام شده .
زمانی که معتبر بودن و صحت سند مشخص گردد و سازمان های مربوط به اتباع خارجی برای معامله پاسخ مثبت بدهند، این مرکز موظف است مراحل نهایی انتقال سند از فروشنده به خریدار را انجام دهد.

چه نوع اطلاعاتی در تاپو مشخص شده است؟

اداره تاپو و کاداستر
۱. استان
۲. شهر
۳. منطقه
۴. محل سکونت
۵. خیابان
۶. محل
۷. تعداد طبقات
۸. نوع املاک و مستغلات *
۹. مساحت کل
۱۰.محدوده
۱۱.نوع مالکیت
۱۲.ارزش ممیزی و ثبت اراضی
۱۳.کاربری املاک و مستغلات **
۱۴. سهم در املاک و مستغلات در قطعه زمینی که دارای چندین صاحب است
۱۵. بلوک
۱۶. طبقه
۱۷. شماره آپارتمان
۱۸. مشخصات صاحب ملک
۱۹. تاریخ انتقال مالکیت (ثبت تاپو)
۲۰. شماره ممیزی و ثبت اراضی و املاک
۲۱. امضای رئیس اداره تاپو یا نماینده از طرف ایشان
در کشور ترکیه تاپو همان سند تایید کننده حق مالکیت املاک و مستغلات است.

اداره تاپو و کاداستر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x