نکات مهم در سند زدن در ترکیه

نکات مهم و ضروری در زمان سند زدن ملک

نکات مهم و ضروری در زمان سند زدن ملک

نکات مهم در سند زدن :برای به دست آوردن سند مالکیت برای املاک غیرمنقولی .مانند خانه، زمین، آرسا یا زمین خالی و ساختمان تجاری باید به اداره ثبت املاک و مستغلات تاپو مراجعه کنید.

این سند به صورت رسمی ارائه و در اداره ثبت املاک و مستغلات تاپوی ترکیه ثبت می‌شود. این سند باید در آرشیو اداره ثبت شود و مهر و موم شده باشد.

در زمان ثبت سند تاپو شما باید شخصا (یا وکیل قانونی شما) به همراه فروشنده ملک در اداره تاپو حضور داشته باشید. و در صورتی که شما قادر به صحبت به زبان ترکی نیستید باید یک مترجم شخصی به همراه داشته باشید. پس از امضای اسناد پروسه خرید به اتمام می‌رسد و شما صاحب ملک و همین طور صاحب تمامی امتیازات خود نسبت به آن ملک خواهید بود.
پس از مراجعه به اداره تاپو معمولا ۳ تا ۵ روز زمان می برد تا اقدامات و استعلامات مربوطه صورت گیرد و انتقال سند انجام شود.

نکات مهم در سند زدن:

نکته مهمی که باید بدان توجه داشته باشید. این است که قبل از گرفتن تاپو باید برخی مراحل را طی کرد و بعضی مدارک را آماده کرد. در هر حال اولین کار برای دریافت تاپو گرفتن راندوو است. راندوو را می توانید با مراجعه به وبسایت اداره کل تاپو و کاداستر بگیرید.

باید بدانید اگر در طول یک سال پنج بار راندوو گرفته اما به اداره تاپو مراجعه نکنید. دیگر نمی توانید برای گرفتن راندوو اقدام کنید. علاوه بر این در یک روز فقط یک بار حق دریافت راندوو را دارید..
بعد از امضای قرارداد در اداره ثبت اسناد و گرفتن سند، خریدار و فروشنده حق اعتراض در مورد ملک به توافق رسیده را در دادگاه ترکیه ندارند .و در قانون ترکیه نام شخصی را که در سند ثبت شده را به عوان مالک قانونی می شناسد.

توجه داشته باشید که استعلام بدهی ها بسیار مهم است. در بسیاری از موارد پیش آمده است که بدهی های بانکی ملک در فرایند خرید و فروش تسویه نشده است .و پس از آن که خریدار ملک را خریده از برای او احضاریه بانکی مبنی بر پرداخت بدهی و یا مصادره خانه آمده است.

بدهی های مالیاتی و شهرداری را نیز حتما استعلام کنید و تا زمانی که از تسویه بدهی های ملک مطمئن نشده اید. هرگز معامله انجام ندهید. توجه داشته باشید که اگر معامله انجام شود دیگر بدهی ملک بدهی شماست و نمی توانید اعتراضی داشته باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x